Partneri

Závlaha futbalového ihriska

Medzi najviac zaťažované trávnikové plochy patria futbalové trávniky. Kvalitná závlaha je predpokladom vysokej kvality hracej plochy,rýchlej regenerácie trávnika a v neposlednom rade i úspore vody a elektrickej energie. Úspora vody oproti prenosným mobilným zariadeniam dosahuje až 60%.Významné sú aj minimálne nároky na obsluhu a možnosť intenzívnejšieho využívania hracej plochy.

Hlavnou prioritou závlahového systému je rovnomernosť distribúcie závlahovej vody a bezpečnosť hráčov, čo zabezpečujú gumové kryty postrekovačov s umelým trávnikom.

Postrekovače v najčastejšie používaných variantoch majú dostrek 22m, sú umiestnené v hracej ploche. Tu je ovládaných niekoľko postrekovačov súčasne tak, aby boli zohľadnené oslnenie plochy a plochy pod tribúnami. Voľba najvhodnejšieho koncepčného riešenia je závislá od požadovaného komfortu, rozmeroch hracej plochy, kapacity vodného zdroja.

Nižšie uvádzame príklady koncepčného riešenia závlahy futbalového ihriska.
   Stiahnuť ako pdf súbor.
 
   Stiahnuť ako pdf súbor.
 
   Stiahnuť ako pdf súbor.
 
Ekonomický variant pre malé kluby

Pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu nie je pre vás automatický závlahový systém tým pravým riešením ponúkame vám poloautomatické zavlažovanie samohybným postrekovacím vozíkom TR TRAVELER.

Viac informácií.